GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Bilgilendirme’nin (Bilgilendirme) amacı, Özel Yeniyol Eğitim Öğretim ve Yay. Tic. Ltd. Şti. (Yeni Yol Okulları) tarafından yönetilmekte olan Mobil uygulamasının (Portal) kullanımı sırasında elde edilen ve/veya üçüncü kişilerden alınan kişisel verilerin kullanımına ilişkin olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’un (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) 10. maddesi ile getirilen aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmesidir. Google Play Store ve App Store haricindeki platform ve uygulamalar üzerinden indirilen uygulamalar Yeni Yol Okulları sorumluluğunda değildir.

Kullanıcıların Mobil Uygulamadan ayrılmak istemesi durumunda, uygulamayı kaldırması yeterli olacaktır.

Portal’a yalnızca Yeni Yol Okulları’le sözleşme yapmış bir eğitim kurumunda kendisine kullanıcı adı ve şifre üretilmiş; görevli personeller, kayıtlı öğrenciler ve kayıtlı öğrencilerin velileri giriş sağlayabilirler.

Portal’ın amacı Eğitim kurumlarındaki işleyişi düzenlemek, yönetmek, sürece dair veli ve öğrenci bilgilendirmesi yapmaktır.

Bilgilerin Toplanması ve Kullanılması

Yeni Yol Okulları, Portal’da kullanıcıların hiç bir bilgisini toplamamaktadır.

İzinler

Portal mobil yüklemelerde kullanıcılardan aşağıdaki izinleri istemektedir.

Veri Güvenliği

Kullanıcıların veri güvenliği Yeni Yol Okulları için önemlidir, ancak İnternet üzerinden hiçbir aktarım yönteminin veya elektronik depolama yönteminin % 100 güvenli olmadığını unutmayın. Kullanıcıların Kişisel Verilerini korumak için ticari olarak kabul edilebilir araçları kullanmak için çaba sarf etsekte, mutlak güvenliğini garanti edemeyiz.

Kullanıcılar, Portal üzerindeki hesap ve şifrelerinin güvenliğinden ve gizliliğinden kendisi sorumludur. Sitenin kullanımı sırasında veya hizmet alımı sırasında herhangi bir verinin yedeklenmemesinden, zarar görmesinden veya herhangi bir kişisel verinin zarar görmesinden doğacak zararlardan Yeni Yol Okulları sorumlu değildir.

Yeni Yol Okulları, göndereceği e-postalarda, hiçbir şekilde kredi kartı numarası, kullanıcı adı, şifre veya parola talep etmez. E-postalarda yer alan veriler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Yeni Yol Okulları, Kullanıcı e-postalarından aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Diğer Sitelere Linkler

Portal, tarafımızca işletilmeyen diğer sitelere bağlantılar içerebilir. Üçüncü taraf bir linke tıklarsanız, üçüncü tarafın sitesine yönlendirileceksiniz. Ziyaret ettiğiniz her sitenin Gizlilik Politikasını gözden geçirmenizi önemle tavsiye ederiz.

Üçüncü taraf sitelerin veya hizmetlerin içeriği, gizlilik politikaları veya uygulamaları üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve sorumluluk almayız.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK)

6698 sayılı Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Kanun uyarınca, elde edilen kişisel veriler Yeni Yol Okulları tarafından, hukuka ve dürüstlük kuralına uygun, güncel, meşru amaçlar için, ölçülü ve ilgili mevzuata uygun sürelerle işlenebilir.

Elde edilen kişisel veriler, yurtiçi veya yurtdışında Yeni Yol Okulları’in çalıştığı hizmet servis sağlayıcılarının tesisi bulunan başka bir ülkede ilgili mevzuat ve öngörülen güvenlik önlemleri dahilinde veriler aktarılabilir, depolanabilir, işlenebilir.

Kişisel veriler,

Kullanıcı, Yeni Yol Okulları’a başvurarak kendisiyle ilgili;

Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Gizlilik Politikamızı zaman zaman güncelleyebiliriz. Yeni Gizlilik Politikasını bu sayfaya ekleyerek değişiklikleri size bildireceğiz.

Herhangi bir değişiklik için bu Gizlilik Politikasını düzenli aralıklarla gözden geçirmeniz önerilir. Bu Gizlilik Politikasındaki değişiklikler, bu sayfada yayınlandıklarında geçerlidir.